سلام، امیرحسین فخاری هستم، موسس آکادمی انار و فعال در حوزه کسب و کارهای دیجیتال

تصاویر امیرحسین فخاری

 • موسس آکادمی انار
 • طراح و مدرس دوره وبمستران مبتکر
 • مدرس دوره های آموزش کسب و کار آنلاین
 • نویسنده بیش از ۱۰۰ مقاله در حوزه کسب و کار و کارآفرینی اینترنتی
 • مشاور و راهنما کسب و کارهای اینترنتی
 • هم بنیان گذار استارتاپ آوازک
 • سخنران کارآفرینی
 • سخنران صندوق کارآفرینی امید
 • کارشناس کسب و کارهای آنلاین در رادیو و تلویزیون
 • برگزاری کارگاه های دیجیتال مارکتینگ
 • برگزاری کارگاه های اینستاگرام مارکتینگ
 • برگزاری دوره های طراحی سایت و سئو
 • مدیر دیجتال مارکتینگ نمایندگی DELL در ایران

مختصر اما مفید:

از سال ۱۳۸۹ با دنیای دیجیتال آشنا شدم و توی همون سالها از وبلاگ‌نویسی شروع کردم، چندتا وبلاگ ساختم و خیلی زود با فضای اینترنت ارتباط برقرار کردم، با صاحبان وبلاگ های مشابه رفیق شده بودم و تبادل میزدیم و کار رسید به جایی که من سفارش طراحی قالب وبلاگ گرفته بودم و درگیر کدنویسی و کسب درآمد شده بودم، حتی برای یه مقطع کوتاهی یه تیمی جمع کرده بودیم و فقط کار کدنویسی انجام میدادیم و از این راه یک درآمدی داشتیم. (البته که بیشتر سرگرم بودیم.)

اواخر احساس میکردم محیط وبلاگ نویسی خیلی محدود و رفتم سراغ یک ایده و تاسیس اولین وب سایت حرفه ای، با دو تا از دوستان مدرسه پولامون رو گذاشتیم روی هم و حدوداً یک میلیون تومان برای شروع به طراح سایت دادیم، وب سایت اومد بالا و خلاصه شبانه روزی من کار میکردم تا جایی که سایت ما بازدید خیلی زیادی در روز داشت و بدون اینکه ذره ای از سئو چیزی بفهمم، وب سایت من رسیده بود رتبه یک گوگل !!! اون موقع بود که پیشنهادات شروع شد و هر کسی به نوعی و ترفندی میخواست که ما بنر یا لینک سایت، وبلاگ یا محصولش رو توی سایت بذاریم. اون سالها خیلی مشکلات جلوی پای من بود، از یه طرف درگیری با طراح سایت، از یک طرف مشکلات درگاه پرداخت آنلاین، اینکه به راحتی نمیتونستی درگاه داشته باشی حتی واسه من و دوستام که هنوز نه کارت ملی داشتیم و نه یک حساب بانکی به نام خودمون…!

چیزی نگذشت من وب سایت رو به دلیل یه سری مشکلات و مهمتر از همه هزینه های بالای آقای طراح سایت بستم و به خودم قول دادم که دیگه با هیچ طراح سایتی همکاری نکنم! رفتم سراغ  اینکه طراحی سایت رو حرفه ای تر دنبال کنم، شبانه روز دنبال کشف چیزهای جدید بودم تا اینکه دانشجو شدم، دوران دانشجویی همیشه فرصت های شغلی برام وجود داشت، چون مهارت های داشتم که گویا توی بازار کار مورد نیاز بود. اما همیشه این خودم بودم که به همکاری ها پایان میدادم چون دلم نمیخواست یک کارمند باقی بمونم! حتی با سن کم در موقعیت های شغلی بودم که بسیاری از اطرافیان میگفتم پسر تو دیوونه ای مگه خل شدی که میخوای استعفا کنی… اما من بزرگ فکر میکردم، فقط همین…

رسیدم به جایی که وارد هر کسب و کاری میشدم، فروش آنلاین آنها را کاملاً دگرگون میکردم، با اصول دیجیتال مارکتینگ آشنا شده بودم و تکنیک های را یاد گرفته بودم که اگر کسبوکاری سنتی بود، وارد فضای آنلاین میشد و به درآمد میرسید و یا اگر آنلاین بود فروشش چند برابر میشد! خلاصه… به این نتیجه رسیدم که یه سایت واسه نمونه کارهام داشته باشم تا اینکه یه روز چند تا آموزش هم داخلش گذاشتم، دیدم بازخوردها خیلی خوبه و بعضی ها از گوگل وارد سایت میشن و حتی سوال هم میپرسن! این مسیر رو ادامه دادم و این روند آموزشی رسید به تاسیس آکادمی انار !!! الان آکادمی انار شده محلی برای یادگیری مهارت های تحت وب و پولساز، علاقمندان زیادی جذب سایت شدن و یواش یواش تمام تمرکز و فعالیت من در آموزش متمرکز شد و کارهای دیگر را کمتر و کمتر انجامش دادم و خوشحالم که در موفقیت دیگران میتوانم سهمی داشته باشم زمانی اوج لذت را تجربه کردم که دانشجویان دوره های آموزشی من پیام میفرستادن و اخبار مثبت از کارشون بهم میدادن ! من رسالت زندگی خودم را پیدا کردم.

 

لوگو امیرحسین فخاری

اهمیت کسب و کار اینترنتی و بروز

امروزه بازاریابی دیجیتال امر مهمی برای کسبوکار ها شده، هر کسبوکاری چه سنتی و چه آنلاین باید در تلاش باشه هر روز بهتر در فضای دیجیتال فعالیت کند، در مدت گذشته ویروس کرونا درس مهمی به کسبوکارهای سنتی داد هشداری که شاید سالها خیلی صاحبین کسبوکار آن را جدی نگرفته بودند. برای کسب مهارت های مهم فروش و بازاریابی در فضای اینترنت تلاش کنید و این امر رو جدی بگیرید. در آکادمی انار آموزش های زیادی برای شما تدارک دیده‌ایم.

فهرست